قوانین عمومی

تمامی فعالیت‌های وب‌سایت باران گرام، بر پایه قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و با رعایت حقوق مصرف‌کننده انجام می‌شود و از کاربران این وب‌سایت نیز، انتظار مشابهی می‌رود.

وب‌سایت باران گرام اجازه دارد در هر زمان، نسبت به ویرایش و اصلاح شروط و قوانین کار خود اقدام کند. اما در صورتی که این قوانین بر روی کاربر و تصمیمات وی تاثیر مستقیم داشته باشد، خود را موظف می‌داند شرایط جدید را حتماً به اطلاع کاربران برساند و فرصت لازم برای عکس‌العمل را به آنها بدهد.

تعهدات وب‌سایت باران گرام

باران گرام تعهدات مشخصی نسبت به کار و کاربران خود دارد که در ادامه دقیقاً مشخص شده‌اند:

وب‌سایت باران گرام متعهد می‌شود که اطلاعات مورد نیاز کاربر برای تصمیم‌گیری را به صورت شفاف و دقیق در اختیار او قرار دهد و در جهت رفع ابهامات کاربران تلاش کند.

وب‌سایت باران گرام، نسبت به اصول کاری خود متعهد است و تمامی سعی خود را می‌کند تا راهکارها و اصول درست و اساسی را در فعالیت‌های خود به کار گیرد.

وب‌سایت باران گرام، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتویات تبلیغات و بازاریابی کاربران خود به عهده ندارد و هیچ‌گونه تعهدی نسبت به درستی آنچه گفته می‌شود، نخواهد داشت. با اینحال، پیشنهاد ما این است که همیشه شفافیت و درستی را مبنای کار خود قرار دهید.

طبیعی است که وب‌سایت باران گرام، هیچ کنترل و متعقباً تعهدی در مقابل قطعی احتمالی یا بروز سایر مشکلات ناگهانی را در سامانه خود ندارد و در این گونه موارد، شکیبایی شما می‌تواند کمک بزرگی به رفع مشکل در سریع‌ترین حالت ممکن کند.

پشتیبانی وب‌سایت باران گرام، در جهت ارائه مشاوره و رفع مشکلات کاربران ایجاد شده است. با اینحال تعهدی نسبت به پاسخگویی آنی نداشته و گاهی ممکن است به دلیل حجم بالای تماس، قادر به پاسخگویی سریع نباشد.

تعهدات عمومی کاربران

مشتریان باران گرام نیز، بالطبع تعهداتی نسبت به کار وب‌سایت باران گرام دارند که در ادامه خواهد آمد:

فعالیت کاربران باران گرام باید در راستای قوانین جمهوری اسلامی و البته، مطابق با اصول اخلاقی باشد. در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مشکوک، وب‌‎سایت باران گرام حق دارد در مورد قطع دسترسی‌های کاربر و اطلاع به سازمان‌های مربوط تصمیم‌گیری کند.

هویت و اطلاعات تماس مشتری باید دقیقاً مشخص باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، امکان تماس و پیگیری وجود داشته باشد.

تعهدات مشتریان سرویس‌های باران گرام

با درج آگهی یا درخواست سرویس بازاریابی در باران گرام، مشتری متعهد به موارد زیر خواهد بود.

تبلیغات و بازاریابی مشتری، نباید منجر به ایجاد مزاحمت برای کاربران فارسی وب شود و ترجیحاً به نحوی باشد که حیطه کاری و محصولات / خدمات کاربر را با شفافیت برای مخاطبان مشخص کند.

محتوای تبلیغات مشتری، نباید با هدف فریب مخاطب و ارائه اطلاعات غلط و غیر واقعی به او ایجاد شده باشد.

مشتری باران گرام نباید به نحوی تبلیغ خود را انجام دهد که باعث به خطر افتادن سلامت افراد شود.

موازین و شئونات اخلاقی و مذهبی می‌بایست در تبلیغ رعایت شده باشد.

محتوای تبلیغاتی نباید به نحوی باشد که قوانین کشور زیر پا گذاشته شود و مطالبی خلاف امنیت و استقلال ملی منتشر شود.

محتوای تبلیغاتی مشتری نباید متضمن توهین به ادیان الهی، نژاد یا قومیتی باشد.

محتوای تبلیغاتی می‌بایست به حریم خصوصی و حقوقی افراد احترام گذاشته و به آن تعدّی نکند.

تبلیغ مشتری نباید حاوی هر گونه بی احترامی و توهین به شخصیت‌های سیاسی، مذهبی، حقیقی، حقوقی و سایر کاربران باشد.

در صورت درخواست بازگشت وجه پس از ثبت سرویس و پرداخت هزینه، اگر هنوز تبلیغات یا خدمات مشتری آغاز نشده باشد، 20% از مبلغ کل کمپین تحت عنوان خسارت به باران گرام اختصاص می‌یابد و باقی مبلغ به کاربر عودت داده خواهد شد.

پس از انتشار تبلیغات یا شروع خدمات درخواست شده توسط مشتری، امکان بازگشت وجه فقط در صورت تائید توسط باران گرام وجود خواهد داشت و وظیفه‌ای از این جهت متوجه وب‌سایت باران گرام نیست. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی، در صورت تائید درخواست بازگشت، مبلغ باقی‌مانده و مصرف‌نشده توسط باران گرام محاسبه می‌شود، 20% آن به عنوان خسارت به باران گرام اختصاص پیدا می‌کند و باقی به کاربر عودت داده خواهد شد.

با توجه به پایبندی باران گرام به قوانین مالیاتی کشور، آگهی‌دهنده می پذیرد که 9% مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ پرداختیِ آگهی دهنده جهت شارژ کمپین تبلیغاتی تعلق می‌گیرد و برای واریز به سازمان امور مالیاتی کشور لحاظ می‌شود.

ثبت تبلیغ به معنی آن است که مشتری قوانین و ضوابط باران گرام برای تبلیغ دهندگان را پذیرفته و نسبت به آنها مسئول است.

تعهدات همکاران سرویس باران گرام

منظور از همکاران باران گرام، شامل افراد حقیقی و حقوقی که اقدام به انتشار تبلیغات مشتریان و کسانی است که به هر نحوی از طریق این سرویس کسب درآمد می‌کنند. همکاری با باران گرام به معنی پذیرفتن قوانین زیر است.

منتشرکنندگان تبلیغات،

تعهدات منتشر کنندگان تبلیغات کلیکی تلگرام

افراد حقیقی و حقوقی که اقدام به انتشار تبلیغات کلیکی باران گرام در کانال‌های تلگرامی می‌کنند و از این طریق درآمد کسب می‌کنند، طبعاً نسبت به مشتری تبلیغ دهنده مسئول هستند و می‌بایست تبلیغ او را با بهترین کیفیت منتشر کنند. به منظور حفظ این کیفیت، قوانین و شرایطی توسط سیستم باران گرام وضع شده است که دریافت تبلیغات کلیکی از این سیستم، به معنی تعهد به آنهاست.

منتشر کننده متعهد می‌شود که کلیک‌های غیر واقعی بر روی تبلیغ انجام نخواهد شد. مظاهر کلیک های غیر واقعی شامل کلیک‌هایی می‌شوند که توسط خود منتشر کننده، همکاران، آشنایان یا حتی ربات‌های طراحی شده توسط او بر روی تبلیغ انجام شود.

ممبرهای یک کانال تلگرام نباید به هیچ نحوی به کلیک کردن بر روی لینک یک تبلیغ تشویق شوند. استفاده از عباراتی مانند "برای حمایت از ما بر روی لینک زیر کلیک کنید" یا مشخص کردن جایزه برای کلیک بر روی تبلیغ یا هر روش دیگری که به دریافت کلیک،‌ بدون وجود هیچ گونه علاقه از سوی کاربر نسبت به محتوای تبلیغ منجر شود، شامل این قانون می‌شوند.

تبلیغات باید دقیقاً همانگونه که از سایت باران گرام دریافت شده‌اند به نمایش گذاشته شوند و هیچ‌گونه تغییری نباید در محتوای یک تبلیغ (شامل تصویر و متن تبلیغ) صورت بگیرد.

منتشرکنندگان نباید برای گرفتن کلیک‌های بیشتر، لینک یک تبلیغ را بر روی عکس یا متن دیگری قرار دهند. فراموش نکنید که این موضوع به معنی خیانت در امانت و تخطی از اصول اخلاقی است.

تبلیغات نباید برای دریافت کلیک‌های بیشتر، در هیچ کانالی غیر از کانال دریافت کنندۀ تبلیغ که در سیستم باران گرام مشخص شده است، قرار بگیرند.

تبلیغ مشتری یا لینک تبلیغ نباید در وب‌سایت یا اپلیکیشن‌های غیر قرار بگیرند.

در مواردی که از محتوای غیر اخلاقی و مستهجن، یا وعده‌های دروغین برای جذب کلیک‌های بیشتر استفاده شود، باران گرام اجازه دارد بدون هیچ‌گونه هشداری کانال مورد نظر را مسدود کند.

تمامی تبلیغات و نرخ کلیک آنها توسط سیستم بررسی شده و در مواردی که نرخ کلیک نامتعارف هست، به صورت دستی بررسی شده و متخلفّان به صلاح‌دید مسئولان باران گرام مشخص خواهند شد.

چنانچه نمایش‌دهنده مرتکب یکی از تخلفات مطرح شده در این توافقنامه شود یا خارج از تعهدات موجود در این توافقنامه عمل کند، باران گرام اجازه دارد حساب کاربری نمایش دهنده را بدون اخطار قبلی مسدود سازد. با اینحال، در شرایط عادی، معمولاً بسته شدن دسترسی کانال به تبلیغات بعد از یک بار هشدار انجام می‌شود.

توجه فرمایید که در صورت بلاک شدن یک کانال و مسدود شدن درآمد آنها، هزینه مذکور (با توجه به تعداد کلیک ها) به صورت کامل به تبلیغ دهندگان عودت داده خواهد شد و باران گرام هیچ منفعتی از این موضوع نخواهد برد.

در صورت مسدودشدن یک کانال در باران گرام، نمایش دهنده آگهی، جهت فعالسازی مجدد حساب خود باید اسناد مربوطه خود را که مبنی بر قانونی بودن فعالیت هایش و هماهنگ بودن آنها با اصول کلی وب سایت باران گرام می باشد را طی 10 روز ارائه کند. در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور یا چنانچه مدارک ارسالی بر قانونی بودن فعالیت‌های نمایش دهنده دلالت نکند، تمامی درآمد نمایش‌دهندۀ متخلف از حساب کاربری ایشان به نفع آگهی‌دهنده کسر می شود. نمایش دهنده می تواند پس از گذشت یک ماه نسبت به درخواست رفع مسدودیت از کانال خود اقدام نماید. در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه باران گرام نمی‌باشد.

موارد ممنوع

تجاوز به حریم خصوصی و قانونی دیگران به روش‌های مختلف

فعالیت‌هایی که موجب ضرر و زیان سایرین می‌شود

بر هم زدن نظم و رعایت نکردن اخلاق

مصادیق مجرمانه طبق قانون مجازات اسلامی، جرائم رایانه‌ای، تجارت الکترونیک و سایر قوانین جمهوری اسلامی ایران

محتوایی که مستقیم یا به صورت تلویحی، نسبت به یک نژاد، قوم، مذهب، ملیّت یا جنسیتی تبعیض قائل شود.

مطالبی با ادعای علمی، بدون ارائه منابع موثق

مطالب غیر قابل اثبات و گمراه‌کننده

استرداد وجه

در صورتی که به هر دلیلی، وب‌سایت باران گرام قادر به ارائه خدمات ذکر شده در صفحه محصولات و خدمات خود نباشد، موظف است مبلغ دریافت شده از کاربر را به طور کامل به وی بازگرداند.

حل اختلاف

در صورت بروز هر گونه مشکل و وجود هر گونه اختلاف در مفاد این تعهدنامه، شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان نسبت به انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن قضاوت خواهد کرد.

فورس ماژور

در صورت بروز حوادثی که کنترل آنها از دست مسئولان وب‌سایت باران گرام یا کاربران خارج باشد، مسئولیتی در قبال تعهدات بیان شده در این قرارداد وجود نخواهد داشت. این حوادث شامل مواردی از قبیل آتش‌سوزی، زلزله، قطع برق، قطع شبکه، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، سیل و ... می‌شوند.

مکاتبات

تمامی مکاتباتی که از طریق تلفن، ایمیل، تلگرام و سایر مسیرهای ارتباطی با کاربران صورت می‌گیرد، به صورت کامل بایگانی می‌شود تا در موارد خاص، بتوان به آنها ارجاع داد.